Sociální sítě

Anežka Doležalová

Nutritionist

Odmalička mě bavilo pomáhat mamince v kuchyni. Velmi brzy jsem se naučila sama péct a později i vařit. Primární láska k jídlu se skloubila s jeho přípravou, s vymýšlením receptů, servírováním, focením a v neposlední řadě také s bezmeznou láskou k výživě. Z nenápadného koníčku, který začal v kuchyni, se tak stala vášeň na celý život, která nakonec nevyhnutelně definovala všechny moje osobní i kariérní kroky.

Samotná cesta ke studiu výživy nebyla v mém případě jednoduchá ani přímočará. Na střední škole jsem si sebe samu představovala spíše v bílém plášti v potravinářské laboratoři. Moje zapálení pro potravinářskou chemii vygradovalo po ukončení osmiletého gymnázia nástupem na vysokou školu s chemickým zaměřením. V tento čas, po maturitě, se u mě vyskytly zdravotní problémy, způsobené infekčním onemocněním trávicího traktu pojícím se s kaskádou komplikací. Ty pramenily ze špatných stravovacích návyků; a to i přesto, že jsem se stravovala z tehdejšího pohledu velmi “zdravě”, o výživu se zajímala řadu let a neměla tedy o svém stravování pochyb. Nicméně, nesprávná definice toho, co je zdravá strava, co je pro mé tělo adekvátní a především otázka správného množství zapříčinily nemoc, která mě vzápětí přinutila studium ukončit. 

Právě tyto zdravotní problémy mě donutily zajímat se se o výživu ještě hlouběji a v návaznosti na to se přihlásit na obor Výživa a potraviny na Českou zemědělskou univerzitu v Praze, kde započala má profesní výživářská cesta. I já jsem byla kdysi stejně, tak jako jste teď možná vy, zmatená ze všech výživových směrů a mýtů. I já jsem si kdysi myslela, že zdravý životní styl rovná se diety, extrémy a nekonečný diskomfort plný utrpení. I já jsem s tímto přístupem došla do bodu, kdy mi přídavné jméno “zdravý” před slovním spojením “životní styl” v konečném důsledku vlastně ani nedávalo smysl. A teprve tam jsem se vydala hledat cestu jinou – smysluplnou. Kroky, které jsem tehdy učinila, mě postupně dovedly až sem, kdy tím vším nejen sama naplno žiju, ale kdy mám především možnost ukazovat cestu dál.

Jsem absolventkou bakalářského a magisterského oboru Výživa a potraviny na České zemědělské univerzitě v Praze. Ačkoliv byl mnou vystudovaný obor zaměřený i mimo výživu člověka (například na hodnocení bezpečnosti a kvality potravin a na jejich technologii výroby), již od počátku jsem tíhla spíše k oblasti poradenství a racionální výživy. Abych si svůj pohled na výživu rozšířila i mimo akademickou obec, absolvovala jsem během studia rekvalifikační kurz výživového poradce. Právě myšlenka pomáhat lidem na jejich cestě za spokojenějším já, bez nutnosti jakýchkoliv extrémů, být jejich průvodcem, rádcem a oporou, mě vždy v těžkých chvílích studia táhla kupředu. Během studia jsem byla neustále fascinována biochemickými a fyziologickými pochody, které se v lidském těle odehrávají, souvislostmi a vlivy, které vhodně nastavená výživa má, nejen v prevenci a léčbě celé řady onemocnění, ale také na naši psychickou pohodu a mnoho dalších aspektů v našem životě. To mé zapálení pro výživu jen a jen prohlubovalo, aby vyvrcholilo do bodu, kde jsem nyní.

Spojení s Markétou bylo tím nejpřirozenějším vyvrcholením mé životní cesty, která tímto byla plně odstartována. Být součástí MG COACHING® je pro mě životním a kariérním snem, úspěchem a posláním. Markéta stvořila úspěšný koncept, který nemění k lepšímu pouze jídlo na talíři klientů, ale i životy. Nikdy nepřestanu být vděčná za možnost růstu a stávat se tak nejenom lepším výživářem, ale i člověkem. Důvěry, kterou do mě Markéta vložila, si proto nesmírně vážím. Je mi ctí být součástí filozofie, kterou MG COACHING® představuje, a kterou já sama žiji. Ještě větší ctí je mi ale být prostředníkem k životním změnám svým klientů. Kontaktujte mě ještě dnes.

 

 • Popravdě, když jsem dostal možnost spolupráce s MG COACHING® – respektive s Anežkou, tak jsem tomu úplně nevěřil. Respektive jako celoživotní sportovec jsem věděl, že strava/suplementace/výživa je důležitá, ale že to udělá až takové zázraky – to jsem ani náhodou nečekal. Po první “schůzce” s Anežkou, při které dostala absolutní důvěru, jsem byl všemu otevřený a hned jsem začal vše plnit – a ono to neslo výsledky. Anežka mi dodala poslední článek v tom, co jsem potřeboval. Díky tomu všemu mám pořád dostatek energie a to i ve velice těžkých přípravách na zápasy v boxu. Cítím se s jídlem skvěle, nemám vůbec žádný důvod nic měnit. A to nemusím vůbec říkat, že Anežka je skvělý člověk, který mi vážně moc pomohl, je lidská a s absolutně úžasným přístupem. Takže moc děkuji za vše!

  Jan Semlbauer
  Klient Anežky Doležalové
 • Celý koncept MG COACHING® je pro mě srdcovou záležitostí. V rámci spolupráce s Anežkou jsem znovuobjevila cestu ke zdravému vztahu k jídlu a k sobě samé. Jídelní plán byl pokaždé úžasně a pečlivě zpracovaný, nikdy mi nechybělo nic, co mám ráda. Anežka tu pro mě byla vždy, když bylo potřeba dodat sílu a odvahu pokračovat dál. Díky filozofii, se kterou souzním, jsem změnila naprosto zásadní věc – nastavení mysli. Ze srdce jedno velké DĚKUJI.

  Ema Svobodná
  Klientka Anežky Doležalové
 • Pokud hledáte odborníka s empatickou duší, který vás provede životní změnou, neváhejte. Za svůj život jsem vyzkoušela velké množství způsobů jak jíst zdravě a jak zredukovat svoji váhu. Rozhodla jsem se, že si zasloužím zainvestovat do svého zdraví. Moje volba padla na Anežku. A nelituji! Nejprve důsledná, ale citlivá analýza toho, co vlastně dělám špatně. A pak trpělivé vysvětlení jak na to. Oceňuji, že mě do ničeho netlačila a nechala, ať věci vstřebám a pak je uvedu do života. Dnes mne už jen mrzí, že jsem se s ní nepotkala dříve. Tak jako pomohla mně, pomůže i vám. 

  Eliška Michálková
  Klientka Anežky Doležalové
 • Mockrát Anežce děkuji za všechny rady, které mi dala a za sestavení stravovacího plánu. Přestože chodím pravidelně cvičit, bez správného stravování by nic samo o sobě nemělo takový efekt, kterého jsem chtěla dosáhnout! Navíc se konečně cítím skvěle, mám více energie a jsem zkrátka v pohodě. 

  Adéla Linková
  Klientka Anežky Doležalové