Sociální sítě

Sára Zemancová

Nutritionist

Do bodu, v němž se nyní ocitám, vedla dlouhá a klikatá cesta. Jako malá jsem nikdy nevěděla, co chci dělat – musela jsem být všude a zkusit všechno. Vždy jsem od sebe chtěla víc, až mě to kolikrát dovedlo do slepých uliček, z nichž jsem se musela složitě vracet zpět. Prošla jsem si fázemi, kdy cvičení, 10 000 kroků a přesný makro-management byly jediným středobodem vesmíru. Člověk si to v ten moment neuvědomuje, ale je to něco, kvůli čemu dlouhodobě stagnuje, jelikož mu nezbývá energie na další (sebe)rozvoj.

Přestože pro mě výživa hrála důležitou roli už v maturitním ročníku gymnázia, nenacházela jsem se v situaci, kdybych měla sama plně (do)řešeno a tak jsem s plným respektem její studium odložila a vydala se směrem online marketingu a kreativy. Několikaletou působnost v oblasti sociálních sítí dnes vnímám jako obrovskou výhodu, jelikož se v obrovské míře prolínají do novodobě řešených fenoménů v oblasti vztahu k jídlu i výživě samotné. Sociální sítě nás podvědomě nutí porovnávat se s nedosažitelnými standardy a následně k nim i vzhlížet. Z vlastní zkušenosti vím, že právě média mohou hrát ústřední roli při výskytu a následném prohlubování nespokojenosti s tělem i námi samotnými. To, že jsem dříve stála na úplně stejném místě jako někteří mí klienti dnes vnímám jako velkou přednost, kterou do spolupráce s nimi dokážu profilovat. 

Studiem výživy jsem se vydala až během doby covidu. Po půlročním studiu v zahraničí jsem absolvovala kurz výživového poradce s akreditací MŠMT, na který jsem následně navázala i profesně. Vzhledem k tomu, že jsem chtěla své znalosti posunout na vyšší úroveň, a zefektivnit tím svou práci, oslovila jsem v rámci individuální vzdělávací stáže Markétu, jejíž nadčasová filozofie mi byla vždy velmi blízká a v níž mi Markét byla (a je) nekonečnou inspirací jak po profesní, tak lidské stránce. 

Sama za sebe dokážu potvrdit fakt, že když člověk zlepší svůj vztah k jídlu, začne kolem něj zaznamenávat o dost méně stresu. Takové podmínky pak vytvoří příznivější prostředí pro seberozvoj, sebelásku, svobodu a štěstí. A přesně tam chci, aby každý z mých klientů po ukončení spolupráce došel – ke zdravému vztahu k jídlu, a tím pádem i k sobě. Zdravý životní styl spojený s vyřešeným vztahem k jídlu by měl být automatickou, přesto vědomou a pozitivní součástí našeho života, nikoliv jeho obsesivním středobodem. Restartovat svůj vztah k jídlu se občas může zdát náročné a skličující, proto je vhodné postupovat pomalu, s respektem a skutečně se věnovat určitému období, kdy bude práce na vztahu k sobě, vztahu k jídlu a návycích naší hlavní prioritou.

Podobný potenciál, který jsem v MG COACHING® viděla já, viděla Markéta během supervizí a procesu vzdělávacího mentoringu i ve mně. Nedokážu být vděčnější za důvěru, která do mě byla z její strany vložena, a která následně vyvrcholila v příležitost stát se součástí jejího týmu. Výživový kouč musí prvně tím, co hlásá, dennodenně žít, mít vyřešeno, a až teprve poté pomáhat a radit – a to je přesně to, co svým klientům za sebe i celý koncept MG COACHING® mohu zaručit. Kontaktujte mě ještě dnes.

 • Od spolupráce se Sárou jsem očekávala zlepšení vztahu s jídlem a naučení se lepších stravovacích návyků. To,, co mi Sára dala do rukou, bylo ale daleko nad mé očekávání. Perfektně propracovaný plán byl “jen” začátek. Sára mě naučila zpochybňovat zajeté návyky, objevovat a hlavně hledat svých aktuálních 100 %. Spolupráce nebyla jen o jídle, ale také o zlepšení vztahu sama k sobě, sebevědomí a uvědomění si sama sebe. Duha na talíři, kterou jsem si díky Sáře začala připravovat, je jen pomyslnou tečkou za touto cestou sama k sobě. Rozhodnutí svěřit se do Sárčiných rukou považuji za jednou nejlepší v životě a vím, že z toho, co jsem se od ní (o sobě) naučila budu čerpat celý život.

  Klára Stixová
  Klientka Sáry Zemancové
 • Odhodlat se k investici do mého zdraví se Sárou byla ta nejlepší volba. Ačkoliv jsem se o tuto změnu snažila už dlouho sama, až konzultace se Sárou mě pevně usadila do vedoucí pozice svého života. Díky ní jsem našla svobodu v jídle a v pohybu. Dokázala mě nasměrovat, kam jsem potřebovala. Velmi si cením jejího přístupu. Věnovala mi spoustu času a energie. Stoprocentně se na mě připravila. Získala jsem od ní i praktické rady, které lze snadno implementovat do každodenního života. Opravdu si za Sárou stojím jako za odborníkem s obrovskou laskavostí.

  Dominika Daňková
  Klientka Sáry Zemancové
 • Sáru jsem sledovala už delší dobu na Instagramu, vždy se mi moc líbil její pohled na zdravý životní styl. Na sociálních sítích je hodně výživářů a většina z nich propaguje jen krásu a životní styl, který není  zdravý a už vůbec ne udržitelný. Vyzkoušela jsem mnoho výživových koučů, ale nikdo mi nedokázal za jedinou konzultaci otevřít oči tolik jako Sára. Pochopila jsem, že zdraví je přednější než neustále sledovat jak vypadám a za to jí budu vděčná. Těším se na další spolupráci.

  Sára Svinková
  Klientka Sáry Zemancové
 • Vždy jsem si myslela, že investovat do zdraví je základ a u spolupráce se Sárou se to jen potvrdilo. Ukázala mi, že jídlo není nepřítel ba naopak, díky flexibilnímu jídelníčku (ke kterému se stále a ráda vracím) umím poslouchat své tělo. Za každou konzultaci a pozitivní energii, kterou Sára jako coach šíří, jsem nesmírně vděčná a díky tomu se momentálně cítím šťastně a dobře. Pokud váháte, tak do toho určitě jděte, protože základ je udělat ten první krok a tady nešlápnete vedle!! Moc děkuji.

  Karolína Tikalová
  Klientka Sáry Zemancové
 • Za svůj život jsem vyzkoušela mnoho diet, jídelníčků apod., to vše ale nakonec vedlo pouze k tomu, že jsem si vytvořila nezdravý vztah k jídlu a kladení důrazu na čísla (kalorie, váha, centimetry). Jelikož už jsem nevěděla kudy kam a celá situace mě velmi frustrovala, oslovila jsem Sáru s žádostí o pomoc vše napravit. Bylo to to nejlepší rozhodnutí, které jsem mohla udělat. Mít ji vedle sebe na cestě k „uzdravení“ je totiž k nezaplacení. Sára je velmi empatická, laskavá, podporující, a kdykoliv je potřeba, mohu se na ni obrátit. Její přístup ve spolupráci je až nadstandardní. Díky Sáře neměním jen přístup k jídlu, ale i pohled na sebe samu.

  Leona Michnová
  Klientka Sáry Zemancové
 • Spolupráce se Sárou bylo za poslední dobu jedno z nejlepších rozhodnutí, jaké jsem udělala. Sára opravdu rozumí problematice výživy nejen z hlediska samotného jídla, ale i psychiky a okolí, které nás ovlivňuje. Protože to není jenom o jídle, jak sama ráda opakuje. Sára mi ukázala správný směr a pomohla mi postavit zdravé a udržitelné základy, na kterých můžu stavět. Jako velký výstup z naší spolupráce beru návrat menstruace. Nevěřila bych, jaký pokrok člověk může udělat za relativně krátké období, když mu někdo poskytne pomocnou ruku. Děkuji ještě jednou.

  Karolína Lošťáková
  Klientka Sáry Zemancové