Sociální sítě

Karin Martinková

Nutritionist

Moja cesta k výžive nebola úplne priamočiara ako u väčšiny existujúcich výživarov či nutričných špecialistov, ale som za ňu nesmierne vďačná. Prečo? Pretože mi ukázala, kde presne leží moje jedinečné poslanie a túžba pomáhať druhým ľuďom – cez prepojenie výživy a psychológie. Mojim snom vždy bolo pomáhať ľudom v neľahkých životných etapách a byť ich sprievodcom, oporou a poradcom. Práve preto moje prvé kroky viedli k štúdiu psychológie na Middlesex Univeristy v Londýne. Okrem samotného štúdia psychológie, som tu absolvovala aj ročnú stáž v Institute of Psychiatry, Psychology & Neuroscience – King’s College London, kde som sa venovala výskumu v oblasti neurovied. 

Napriek všetkým zozbieraným skúsenostiam a vedomostiam, som však stále niekde vo vnútri cítila, že tu moja cesta objavovania ani zďaleka nekončí. Práve naopak, už vtedy som vnímala, že štúdium výživy bude ďalšia časť skladačky, ktorá perfektne doplní to, za čím kráčam či už profesne alebo ľudsky. Preto som začala hľadať univerzitu, ktorá by moju predstavu perfektne doplnila a mala som to šťastie, že práve v Londýne, sa vyučuje doposiaľ jediný magisterský program zameraný na témy Klinickej výživy a Porúch Príjmu Potravy (PPP). 

Vďaka tomuto štúdiu, som sa ešte viac utvrdila v myšlienke, že výživa neovplyvňuje len fyzickú rovinu zdravia, ale predovšetkým tú psychickú a zásadne tak vplýva aj na to, aký život žijeme. Budovanie zdravého vzťahu k jedlu je niečo, na čom si vo svojej praxi zakladám snáď asi zo všetkého najviac – sama som si totižto v mladšom veku prešla rôznymi diétami a to všetko v snahe dosiahnuť ideály krásy s čím sa neskôr viazala aj moja osobná skúsenosť s PPP. Aj z tohto dôvodu neverím v extrémy, či už v spojitosti s výživou alebo inými aspektmi každodenného života. Verím v balans, rozmanitosť, slobodu a individualitu. 

Svoju zanietenosť pre svet výživy a psychológie sa snažím neustále prehlbovať o nové poznatky prostredníctvom viacerých zahraničných kurzov. Okrem toho sa aktívne udržiavam v úzkom kontakte s vedeckým prostredím a momentálne pracujem na publikovaní mojej diplomovej práce, ktorá sa zaoberá prepojením medzi PPP a funkčnými poruchami trávenia. Vo voľnom čase sa tiež rada venujem písaniu vedou informovaných príspevkov na sociálne siete, kde sa prevažne venujem témam zdravého vzťahu k jedlu, neuropsychológie, PPP a celkovo prepojeniu výživy s psychikou.    

Príležitosť pracovať pod záštitou Markéty pre mňa dokonale stelesňuje moju už dlho vysnívanú etapu života, za ktorou odjakživa kráčam a za ktorou takpovediac moje výživarske srdce vždy horelo nadšením. Už pri prvotnom nacítení celého konceptu MG COACHING®, som tušila, že toto je to “ono” miesto, kde môžem rásť a zároveň s pokorou ďalej šíriť moje poslanie. Filozofia MG COACHING® je pre mňa dokonalým spojením, toho čo hľadám nielen ako odborník, ale aj toho, čo by som hľadala ako potenciálny klient. Spája totižto v sebe dôležité hodnoty akými sú empatia, zapálenie, odbornosť a individualita. To, že Markét verí v môj potenciál a vkladá do mňa svoju dôveru, si nesmierne vážim a pevne verím, že svojou prítomnosťou pozitívne prispejem aj na vašej ceste k dlhodobo udržateľným zmenámKontaktujte ma ešte dnes.

 • S Karin som pracovala počas liečby PPP, mojim cieľom bolo zvýšiť váhu a dostať sa na optimálne číslo tak, aby mi opäť začal fungovať menštruačný cyklus aj trávenie. Veľmi obdivujem jej ochotu, mala všetko pripravené do detailov. Aj napriek strachu z jedla u nej môže nájsť pokoj a komfort v stravovaní každý klient, pochopiť, že jedlo nie je nepriateľ a ako bonus ho vždy nádherne naservíruje. Človek má potom chuť viac si to užívať. Bola mi veľkou oporou aj v mentálnej oblasti a ak sa u mna prejavili nejaké pochybnosti vedela ma upokojiť aj vedecky podložiť. Odporúčam všetkými desiatimi.

  Miriam Bátovská
  Klientka Karin Martinkové
 • Výživa bola pre mňa vždy veľkou výzvou a bolo pre mňa ťažké v nej nájsť ten správny smer. Preskakovala som z jednej diéty na druhú a do toho som sa neustále venovala nadmernej športovej aktivite, čo nakoniec viedlo aj k rozvoju poruchy príjmu potravy. Karin má vždy inšpirovala presnými radami, širokými vedomosťami, komplexným pohľadom na výživu a v neposlednom rade aj ľudským prístupom. Vďaka nej som sa vydala nielen na cestu “slobodnej” výživy bez reštrikcií,  ale aj na cestu osobného rozvoja a uvedomenia si svojej hodnoty a sily.

  Nelly Cyprichová
  Klientka Karin Martinkové
 • Rada by som sa touto cestou chcela poďakovať Karin Martinkovej za úžasnú spoluprácu. Jej znalosti v oblasti nutričnej poradkyne sú excelentné. Vypracovala mi profesionálny jedálniček, všetko sme spolu konzultovali. Vždy bola milá, ochotná, nápomocná. Som rada, že som oslovila práve  ju, pretože je výnimočná v tom čo robí. Patrí jej veľké ďakujem.

  Michaela Keltošová
  Klientka Karin Martinkové
 • Táto milá, sympatická a empatická mladá dáma Vám vytvorí jedálniček na mieru. Obsahuje chutné, zdravé jedlá, ktoré si veľmi rýchlo pripravíte. Potraviny sú ľahko dostupné. Pri dodržiavaní jedálničku sa cítite plný energie a necítite žiaden hlad. Vrelo odporúčam vyskúšať jej služby a obohatiť si svoj jedálniček novými receptami a zároveň tak urobiť aj niečo pre svoje zdravie, svoje telo, pre seba.

  Ivona Guráňová
  Klientka Karin Martinkové
 • Na základe osobnej skúsenosti Karin odporúčam. Mne osobne veľmi pomohla nielen k nižšej hmotnosti a úpravy stravy, ale hlavne k psychickej pohode a novým návykom. Program Karin „šije“ skutočne na mieru. Dôležité je pre mňa, že stále pokračujem, ďakujem. 

  Petra Honková
  Klientka Karin Martinkové