Backstage spolupráce s Markétou Gajdošovou očima klientky

Dneska se vrátíme k takříkajíc základům MG COACHING®, mezi které patří zejména individuální spolupráce a jednou provždy vyřešené (nejen) stravovací režimy našich milovaných klientů a klientek.

Předaly jsme slovo Báře Grusové, která spadá mezi spokojené klientky osobních spoluprací Markéty Gajdošové. Bára s námi prostřednictvím rozhovoru nasdílela, proč si vybrala zrovna Markétu, jak probíhal výživový mentoring, a především svůj progres, kterého během své cesty dosáhla. A jedno můžeme prozradit už nyní – ani zdaleka to nebylo „je“ o vyřešeném jídle.

Báro, co Vás vedlo k tomu, najít si nutriční poradkyni?

Velmi dlouho jsem s jídlem bojovala sama. Měla jsem v sobě zafixované, že říct si o pomoc je osobní selhání. Únava z neustálého obsesivního kontrolování toho, co jím, plánování celého dne kolem jídla a cvičení, strach a úzkost z jídla, a hlavně nenávist k mému tělu mě dohnala k tomu opustit moji komfortní zónu, která v konečném výsledku komfortní vůbec nebyla. Chtěla jsem se rozvíjet a posouvat v životě dál, ale kvůli mému problému s jídlem na to nebyl prostor ani energie. Oslovením odborníka, tedy Markét, jsem si nechala pomoci uzdravit vztah k jídlu a k sobě samé.

Proč jste se rozhodla vybrat si pro výživovou spolupráci zrovna Markétu Gajdošovou?

Když jsem se rozhodovala, komu svěřím své zdraví, věděla jsem, že ten člověk musí být velmi vzdělaný, ale zároveň jsem potřebovala někoho, kdo je empatický a komu záleží na jeho klientech. Markét jsem sledovala téměř od počátku své stravovací cesty a s celou filozofií MG COACHING® jsem vždy velmi sympatizovala. Rozhodování proto netrvalo dlouho. Věděla jsem, že jestli požaduji kvalitní a lidský přístup, MG COACHING® je ta nejlepší cesta. Jsem moc vděčná, že to byla právě Markét, kdo při mně stál.

Pro jaký typ spolupráce s Markét jste se rozhodla a proč?

Zvolila jsem zprvu tříměsíční 1:1 výživový mentoring, protože jsem cítila, že potřebuji něco intenzivního. Tušila jsem, že budu potřebovat od Markét spoustu podpory a velmi úzkou spolupráci. Řešila jsem s ní všemožné oblasti, nejen nutriční rovinu, jelikož je spolu vše nějakým způsobem spjaté. Byla mi i přes svou vytíženost neustále k dispozici, vždy mě vyslechla, nasměrovala a vždy mi pomohla. Byla jsem ke konci spolupráce z výsledků natolik nadšená, že jsem se ji rozhodla dokonce o další tři měsíce prodloužit, protože jsem věděla, že chci z celého procesu vytěžit maximum.

Jaký byl Váš primární cíl?

Jedny z mých prvních slov byly, že si přeji, abych se „znovu naučila jíst“. Neuměla jsem poslouchat své tělo a naprosto jsem za ty roky plné diet zapomněla, jak se intuitivně, dostatečně a správně stravovat. Chtěla jsem být svobodná v jídle a mít svoje stravování navždy vyřešené.

Jak vnímáte svůj vztah k jídlu, tělu, potažmo ke zdraví nyní ve srovnání s tím, jak jste oboje vnímala před zahájením spolupráce?

Před zahájením spolupráce jsem nenáviděla jak svoje tělo, tak sebe samu. Moje zdraví pro mě bohužel nebylo prioritou a neustále jsem se na jeho úkor snažila změnit svou vizáž. Má nenávist ke mně se odrazila i na mých tehdejších vztazích, trpěla jsem nejen já, ale i moji nejbližší. O mnoho lidí, které jsem měla ráda, jsem kvůli tomu přišla.

Můj přístup k sobě byl jedna z prvních věcí, na kterých jsme začaly pracovat. Naučila jsem se mít sama sebe ráda za jakýkoliv okolností. Ke svému tělu nyní přistupuji s obdivem a jsem vděčná, že díky němu dokážu cvičit, běhat, smát se a trávit čas s přáteli a rodinou, protože to dřív vůbec nebyla samozřejmost. Zdraví teď stavím na první místo mého žebříčku priorit, jelikož jsem si uvědomila, že bez něj nemám nic.

Kdy jste začala pozorovat první změny a výsledky?

Je těžké tomu uvěřit, ale první změny se dostavily doslova po prvním týdnu spolupráce, kdy mě Markét naučila znovu snídat. Každý následující týden jsem pozorovala, a hlavně cítila další změny. Progres, který jsem za první tři měsíce udělala, byl pro mě za takovou dobu nepředstavitelný. Přestala jsem se přejídat, přestala jsem jídlo analyzovat a začala věřit sobě a svému tělu.

Co pro Vás bylo během spolupráce s Markét nejtěžší? A v čem Vás Markéta naopak překvapila?

Jako největší strach se pro mě jevila myšlenka, že budu celý proces podvědomě sabotovat, jelikož jedním z mých návyků bylo ničit všechno, co je pro mě dobré, protože jsem si myslela, že si to nezasloužím. Bála jsem se, že si nebudu důvěřovat, ale protože mi věřila Markét a já jsem věřila jí, začala jsem si věřit taky. Občas pro mě bylo náročné mluvit o jistých incidentech a otevírat bolestivé věci z minulosti, ale bylo to potřeba, protože potom jsem za nimi mohla jednou provždy zavřít dveře. Mile mě překvapilo to, že spolupráce s Markét měla až takový přesah do ostatních nečekaných životních sfér. Není den, kdy bych z výživového mentoringu dodnes nečerpala.

Během spolupráce jsem si k Markét vybudovala důvěrný vztah, čehož jsem myslela, že už ani k nikomu nejsem schopná. Přestože naše spolupráce už dávno formálně „skončila“, Markét je se mnou stále v kontaktu.

Co byste poradila lidem, kteří stále váhají, zda si najít nutričního odborníka?

Pokud cítíte, že je něco špatně a víte, že na tom chcete pracovat, je to dostatečné znamení nějakého výživáře oslovit. Říct si o pomoc není známka slabosti, ale naopak vnitřní síly. Neexistuje nic lepšího než uzdravit svůj vztah k jídlu, protože vám to přinese spoustu svobody a prostoru rozvíjet sebe a váš potenciál.

Je ovšem také potřeba vybírat zodpovědně, v dnešní době je těžké najít kvalitního výživáře, a proto je potřeba si své možnosti nejdříve prostudovat, přeci jenom tomu člověku vkládáte do rukou své zdraví.

Mně se to naštěstí povedlo a spolupráci s Markét považuji za svou nejlepší životní investici.

description