Co si odnášíme z roku 2023? A co se chystá na 2024?

Rok 2023 utekl jako voda. Stejně tak je pomalu za námi i celý leden, se kterým se pojí čas nových začátků a změn. Schválně jestli jste si letos dali nějaké předsevzetí a jestli ho ještě dodržujete? Mnozí bilancují uplynulý rok, hodnotí, co se nepovedlo a co by chtěli změnit. Co se ale místo toho zaměřit na to, co si naopak chcete uchovat a přinést z uplynulého roku do nového? A možná se i zkusit zamyslet nad předsevzetími, o kterých víte, že je beztak nedodržíte nebo že vás vlastně zbytečně omezují.

Co si ze starého roku odnáší Markéta a její tým? Naše výživářky vám ukážou, že si nemusíte každý rok dávat nesplnitelná předsevzetí, ale že se stačí zaměřit na to, co jste už dokázali. Protože, věřte nebo ne, je toho s jistotou skutečně hodně.

Rok 2023 v MG COACHING®: Jak ho prožily naše výživářky a co si z něj odnášejí?

Markéta

Rok 2023 byl nejturbulentnějším a s jistotou také „nejvýživnějším“ rokem mého života – od osobní sféry přes profesní až po tu akademickou. Paradoxem je, že se v něm do posledního bodu splnilo vše, co jsem na jeho začátku položila do slov v rovině vizí, přání a cílů – někdy jen v diametrálně odlišné podobě, než jak jsem předpokládala, ale na konci nutno říct, že se vším všudy přesně tak, jak mělo být. Enormně mi potvrdil mé hodnoty a priority, se kterými jsem cestu ke své profesi na prvním místě začala. Nesl v sobě obrovské profesní milníky, kontinuální výzvy na všech frontách, osm měsíců strávených v USA a s tím spojených příležitostí.

Věta, která se mnou po celý rok silně rezonovala a kterou si odnáším nejen do 2024, ale s trvalou platností si dovolím říct, že do celého života, je motto „na prvním místě člověk, na druhém místě nutriční“. Celé téma jsem rozvedla v tomto příspěvku. Velmi úzce s ním souvisí myšlenka, kterou jsem nedávno v soukromé zprávě sdílela svým klientům a kterou bych dnes chtěla sdílet i vám: Člověk, kterým se stáváte, vás bude stát spoustu lidí, vztahů, příležitostí, možností, nepochopení, materiálních věcí – vyberte si toho člověka (aneb sebe) i přes to všechno, a nezapomínejte na své „proč“.

Obecně vnímám, že rok 2022 byl ve spoustě oblastí otevřením očí, rok 2023 akčním bleskem a rok 2024 se ponese ve víru dokončení. To souvisí i s faktem, že ho považuji za grande finale své akademické cesty, protože rok 2024 je (konečně!) mým finálním RDN rokem. Se vším zmíněným souvisí i nový online projekt a la „nutriční safe space“, který jsem na základě delších příprav a vysoké žádanosti k datu 1. 1. vpustila do světa: HeroHero platforma, které můžete být součástí i vy! Protože jsou mé kapacity na individuální spolupráce omezené, ale současně vnímám potřebu a touhu být vám dostupnější a být blíže, pátrala jsem po dedikovaném místě, kam bude smysluplné vkládat detailnější obsah než ten, který je veřejně dostupný na sociálních sítích nebo v podcastu. Na HeroHero jsem se rozhodla vstoupit s vizí sdílet v dostupné relaci pokročilejší know-how, názory, postupy a metodiky z teorie i praxe, nejžádanější informace z praxe a zkrátka vše, co potřebujete vědět o výživě, ale co ostatní sítě nevidí.


Anežka

O snad každém roce bych mohla říct, že pro mě byl přelomový, plný změn a výzev, v osobní i profesní rovině, a rok 2023 nebyl výjimkou. Uplynulý rok mě naučil, se ještě rychleji přizpůsobovat novým situacím, které v průběhu roku nastávaly a usilovněji pracovat na pilířích, které jsou pro mě v pracovní sféře velmi důležité, abych mohla naplňovat naše slova, naši filozofii: být tím nejlepším výživářem pro naše klienty. Uplynulý rok mě ale také utvrdil v tom, jak důležité a esenciální pro mě je ve všech směrech mé okolí, kterému jsem dávala větší prioritu. S tím souvisí i jedno velké poznání, které bych si chtěla ze starého do nového roku (a na všechny další roky) vzít, a tím je, že nás lidé mohou milovat, respektovat a chápat, jen do té míry, do jaké to dokážeme my sami. Odtud oslím můstkem přejdu zpět ke své profesi, protože jídlo je pomyslnou doložkou toho, jak moc si vážíme sami sebe, odráží nejen vztah k nám samotným, ale i k ostatním lidem. Proto si také chci ze starého do nového roku odnést také co nejvíce spokojených klientů a vyřešených vztahů nejen k jídlu. Novoroční předsevzetí jsem si nikdy moc nedávala, ale vždy si „něco“ přeju, a jak roky jdou a plynou, má přání se smrskávají jen na jednu, stále se opakující položku, a tou je zdraví, a to přeji v novém roce i Vám a Vašim blízkým.


Niky

Každý rok v mém životě byl něčím výjimečný, plný přelomových událostí, přehodnocení priorit a nalezení životní rovnováhy. Rok 2023 mě naučil neplánovat to, co nemůžeme sami ovlivnit, a nestresovat se událostmi, které nedokážeme změnit. Důležité je naopak soustředit veškerou energii do činů a do lidí, u kterých význam cítíme. Toto motto bych ráda předala do roku 2024 i všem klientům. Zákon přitažlivosti hovoří, že myšlením a jednáním udáváme směr našemu osudu. Pokud tedy nejsme ve svém životě spokojeni, změna musí vycházet z nás. Do roku 2024 si přináším mindset, že když změníme myšlení, změní se nám život. Je už jen na nás, jestli to bude pozitivně nebo negativně. Když přejdu do výživářské praxe – nezměníme, jak se ostatní chovají, co říkají, ale můžeme změnit naše stravování, ovlivnit naše zdraví a tím i v konečném důsledku to, jak se cítíme a jak jednání ostatních na nás bude působit. Na novoroční předsevzetí upřímně nevěřím, když chceme změnu, začněme hned teď. Nejen do roku 2024 mám jedno velké přání, a to je zdraví a spokojenost všem.


Poslechni si Markéty novou epizodu podcastu

#23 Ohlédnutí za čtyřmi lety podcastu, nutriční sebereflexe a Herohero

Novoroční nutriční sebereflexe, ohlédnutí za čtyřmi lety podcastování, life update a především pak vstup na Herohero (https://herohero.co/marketasvibes) –  OGs only epizoda.

description